ЧИ ІСНУЄ БАР'ЄР МІЖ ДВОМА ЧАСТИНАМИ ПЛЕЧОВОГО СПЛЕТЕННЯ?
Ключові слова:
анестезія плечового сплетення; інфракоракоїдний доступ; міждрабинчастий доступАнотація
На семи свіжих дорослих трупах (14 сплетень) вводили 60 мл водного 0,01 % розчину метиленової синьки міжрабинчастим (7) та інфракоракоїдним (7) доступами. В усіх випадках барвник поширювався в межах відповідної частини плечового сплетення (p<0,05). Бар'єром між обома частинами є дзьобоподібно-ключично-реберна фасція. Інфракоракоїдний доступ не може забезпечити анестезії для операцій на плечовому суглобі, але, зберігаючи функціональну цілісність діафрагмального нерва, він є безпечнішим.
Посилання
Bobryk II, Koveshnikov VH, ed. Mizhnarodna anatomichna nomenklatura [International anatomical nomenclature]. Kiev: Zdorov'ia; 2001. 328 p. (in Ukrainian).
Borovikov V. STATISTICA. Iskusstvo analiza dannykh na komp'yutere: Dlya professionalov [STATISTICA. The art of computer data analysis: For professionals]. 2th ed. St. Petersburg: Piter; 2003. 688 p. (in Russian).
Malroy M. Mestnaya anesteziya [Local anesthesia]. Мoscow: BINOM. Laboratoriya znaniy; 2003. 301 p. (in Russian).
Toporov HM, Skrypnikov MS, Pronina OM, Danyl'chenko SI. Slovnyk eponimichnykh terminiv u klinichnii anatomii liudyny [Dictionary of eponymous terms in human clinical anatomy]. Poltava: Verstka; 2003. 260 p. (in Ukrainian).
Toporov GN. Klinicheskaya anatomiya shei [Clinical Anatomy of the Neck]. Kharkov: Fakt; 2005. 280 p. (in Russian).
Rodriguez J, Barcena M, Alvarez J. Restricted infraclavicular distribution of the local anesthetic solution after infraclavicular brachial plexus block. Reg. Anesth. Pain Med. 2003;28(1):33-6.
Cornish PB, Leaper C. The sheath of the brachial plexus: fact or fiction? Anesthesiology. 2006;105(3):563-5.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).