ЛІКУВАННЯ СТІЙКИХ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИХ ПАРЕЗІВ ГАЛЬВАHІЧHИМ СТPУМОМ ПРИ ПЕРИТОНІТІ ТА ГОСТРІЙ КИШКОВІЙ НЕПРОХІДНОСТІ
Ключові слова:
парез; перитоніт; кишкова непрохідність; електростимуляція; постійний струмАнотація
В експерименті на собаках вивчено дію постійного струму на перистальтику кишечнику, розроблено та впроваджено в практику нові методи лікування стійких парезів у ранньому післяопераційному періоді при гострій кишковій непрохідності та перитоніті, наведена порівняльна характеристика ефективності запропонованих і загальноприйнятих методів лікування.
Посилання
Kondel R, Naykhus L, ed. Klinicheskaya khirurgiya [Clinical surgery]. Moscow; 1998. 717 p. (in Russian).
Mil'kov BO, Bilookyi VV, Akhtemiichuk YuT. Mistsevyi perytonit [Local peritonitis]. Chernivtsi: Prut; 2001. 256 p. (in Ukrainian).
Radzikhovs'kyi AP, Babenko VI. Nevidkladna khirurhiia orhaniv cherevnoi porozhnyny [Emergency surgery of the abdominal cavity]. Kiev: Feniks; 2002. 319 p. (in Ukrainian).
Zaytsev VT. Neotlozhnaya khirurgiya bryushnoy polosti [Emergency Abdominal Surgery]. Kiev; 1998. 245 p. (in Russian).
Iftodii AH, Alekseienko OV, Bilyk OV. Transnazal'nyi bahatofunktsional'nyi zond dlia intubatsii tonkoi kyshky [Transnasal multifunctional probe for intubation of the small intestine]. Patent Ukrainy № 21692. 1998 Apr. 30. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).