ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ І СИНТОПІЯ ГОРТАНІ У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Ключові слова:
гортань; новонароджені; людина; анатоміяАнотація
За допомогою морфологічних методів визначено, що гортань новонароджених людини має лійкоподібну форму, представлена трьома відділами і розташована відносно високо. Пластинка перснеподібного хряща різко нахилена дозаду, голосові м'язи розвинуті слабко, слизова оболонка і сполучнотканинна основа тонкі.
Посилання
Chireshkin DG, Maslova IV, Onufrieva EK. Struktura i rannyaya simptomatika vrozhdennykh zabolevaniy gortani i trakhei [The structure and early symptoms of congenital diseases of the larynx and trachea]. Bulletin of Otorhinolaryngology. 1996;5:13-8. (in Russian).
Harrison DF. laryngeal morphology in sudden unexpected death in infants. The J. of Laryng. and Otol. 2007;105:646-50.
Ferguson CF. Congenital abnormalities of the infant larynx. Ann. Otol. l.Rhinol. Laryngol. 1999;76:744-52.
Holinger LD, Lusk RP, Green CG. Pediatric laryngology and bronchoesophagology. Philadelphia-NY: Lippincott-Raven; 1997. 402 p.
Maslova IV, Solonichenko VG, Soldatskiy YuL, Onufrieva EK. Geneticheskie aspekty vrozhdennoy patologii gortani i trakhei [Genetic aspects of congenital pathology of the larynx and trachea]. Bulletin of Otorhinolaryngology. 1999;2:30-3. (in Russian).
Pontes P, Kyrillos L, Behlau M, De Biase N, Pontes A. Vocal Nodules and Laryngeal Morphology. J. of Voice. 2002;16(3):408-14.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).