ВИКОРИСТАННЯ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ ПРИ ЛІКУВАННІ ДИНАМІЧНОЇ КИШКОВОЇ НЕПРОХІДНОСТІ У ХВОРИХ НА ГОСТРИЙ ДЕСТРУКТИВНИЙ ПАНКРЕАТИТ
Ключові слова:
гострий деструктивний панкреатит; динамічна кишкова непрохідність; гемокоагуляційний потенціал крові; ентеросорбціяАнотація
Проаналізовано динаміку змін ендоінтоксикації, гемокоагуляційного потенціалу крові та протеолізу плазми крові в процесі використання ентеросорбції препаратом "Ентеросгель" у базовій комплексній терапії динамічної кишкової непрохідності у 50 хворих на гострий деструктивний панкреатит. Відмічено переваги та недоліки використання "Ентеросгелю" у лікуванні гострого деструктивного панкреатиту та його вплив на первинний і вторинний гемостаз та протизгортальний потенціал крові.
Посилання
Boyko VV, Krivoruchko IA, Shevchenko RS. Ostryy pankreatit: Patofiziologiya i lechenie [Acute Pancreatitis: Pathophysiology and Treatment]. Kharkov: Tornado; 2002. 287 p. (in Russian).
Savel'ev B, ed. Rukovodstvo po neotlozhnoy khirurgii organov bryushnoy polosti [Abdominal Emergency Surgery Guide]. Moscow: Triada-Kh; 2004. 640 p. (in Russian).
Filin VI, Kostyuchenko AL. Neotlozhnaya pankreatologiya [Emergency pancreatology]. St. Petersburg: Piter; 2000. 480 p. (in Russian).
Shalimov AA, Shalimov SA, Nichitaylo ME, Radzikhovskiy AP. Khirurgiya podzheludochnoy zhelezy [Pancreas surgery]. Simferopol: Tavrida; 1998. 560 p. (in Russian).
Raraty Mg, Connor S, Criddle DN, Sutton R, Neoptolemos JP. Acute pancreatitis and organ failure: Pathophysiology, natural history, and management strategies. Curr. Gastroenterol. Rep. 2004;6(2):99-103.
Shanin VYu. Klinicheskaya patofiziologiya [Clinical pathophysiology]. St. Petersburg: Spetsial'naya literature; 1998. 569 p. (in Russian).
Shiffman FDzh. Patofiziologiya krovi [Blood pathophysiology]. St. Petersburg: BINOM-Nevskiy Dialekt; 2000. 448 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).