ТОПОГРАФІЯ СТРАВОХОДУ В 4-5-МІСЯЧНИХ ПЛОДІВ
Ключові слова:
стравохід; анатомія; плід; людинаАнотація
На 16 плодах людини 81,0-170,0 мм тім'яно-куприкової довжини методами тонкого препарування, макромікроскопії та морфометрії вивчено анатомічні особливості стравоходу. Встановлено варіабельність топографоанатомічних взаємовідношень стравоходу і блукаючих нервів, формування переднього і заднього блукаючих стовбурів. Виявлено тісний взаємозв'язок між стравоходом, грудною аортою, медіастинальною плеврою та парієтальним листком перикарда.
Посилання
Luk'yanova EM. Sovremennye vozmozhnosti prenatal'noy diagnostiki vrozhdennoy patologii ploda [Modern possibilities of prenatal diagnosis of congenital pathology of the fetus]. Perinatology and Pediatrics. 1999;1:5-7. (in Russian).
Stepanov EA, Kucherov YuI, Kharlamov SYu. Khirurgiya ploda. Mif ili real'nost' sovremennoy meditsiny? [Fetal surgery. Myth or reality of modern medicine?]. Pediatric Surgery. 2003;4:40-2. (in Russian).
Langer JC, Hussain H, Khan A, Minkes RK, Gray D, Siegel M, et al. Prenatal diagnosis of esophageal atresia using sonography and magnetic resonance imaging. J. Pediatr. Surg. 2001;36(5):804-7.
Spitz L. Esophageal atresia and tracheo-esophageal malformations. In: Pediatric surgery. 4th ed. Amsterdam: Elsevier Saunders; 2005. p. 352-70.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).