БІОМЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТВЕРДОЇ ОБОЛОНКИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
Ключові слова:
тверда оболонка головного мозку; біомеханічні властивостіАнотація
Наведені результати вивчення біомеханічних властивостей твердої оболонки головного мозку (ТОГМ) людини з погляду придатності окремих її ділянок для пластики венозних пазух та власне ТОГМ. Установлено, що ТОГМ найміцніша в парасагітальній ділянці та в нижній частині її конвекситальної поверхні. Найменша міцність властива для серпа великого мозку.
Посилання
Ukhmanov RU. Plastika tverdoy mozgovoy obolochki [Dura mater]. In: Neyrotravmatologiya. Rostov-on-Don: Feniks; 1999. p. 197. (in Russian).
Livshits LYa. Plastika tverdoy mozgovoy obolochki pri PSMT [Dura mater for PSMT]. In: Neyrotravmatologiya. Moscow; 1994. p. 78. (in Russian).
Kalaev AA, Moldavskaya AA. Mikrotsirkulyatornoe ruslo tverdoy obolochki golovnogo mozga v usloviyakh alkogol'noy intoksikatsii [The microcirculatory bed of the dura mater in conditions of alcohol intoxication]. Morphology. 2006;129(4):57-8. (in Russian).
Baron MA, Mayorova NA. Funktsional'naya stereomorfologiya mozgovykh obolochek [Functional stereomorphology of the meninges]. Moscow: Meditsina; 1982. 352 р. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).