АРКАДНІ АНАСТОМОЗИ МІЖ ТОНКОКИШКОВИМИ АРТЕРІЯМИ ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ТОНКОКИШКОВОЇ ПЛАСТИКИ СТРАВОХОДУ
Ключові слова:
тонкокишкові артерії; аркадні анастомози; пластика стравоходуАнотація
На 100 препаратах тонкої кишки з брижою та судинами досліджені аркадні анастомози між першими 6 тонкокишковими артеріями. Виявлено одностовбурові та багатостовбурові аркадні анастомози. Повне переривання анастомозів установлено в 1 % випадків. Звужені і перервані анастомози можуть викликати ішемію та некроз тонкокишкових
трансплантатів при пластиці стравоходу. В нижній третині брижі виявлені високі петлясті анастомози (47 %), які можуть компенсувати перерваний магістральний кровотік.
Посилання
Kovanov VV, Anikina TI. Khirurgicheskaya anatomiya arteriy cheloveka [Surgical Anatomy of Human Arteries]. Moscow: Meditsina; 1974. 360 p. (in Russian).
Filin VI, Reshetov AI, Zhupan VF. Krovosnabzhenie transplantatov, ispol'zuemykh dlya total'noy plastiki pishchevoda [Blood supply to transplants used for total esophageal plasty]. Vestnik khirurgii. 1967;1:32-6. (in Russian).
Petrov BA, Sytnik AP. Iskusstvennyy pishchevod iz tonkoy i tolstoy kishki [Artificial esophagus from the small and large intestine]. Moscow: Meditsina; 1972. 184 р. (in Russian).
Khurtsidze GE. Povtornye khirurgicheskie vmeshatel'stva posle plastiki pishchevoda [Repeated surgery after esophagoplasty] [abstract]. Moscow; 1985. 23 p. (in Russian).
Chernousov AF, Ter-Avetikyan ZA. Nezavershennaya plastika pishchevoda [Incomplete esophagoplasty]. Surgery. 1987;11:35-40. (in Russian).
Keenan DY. Surgery for benign esophageal stricture. J. Thorac. Cardiovasñ. Surg. 1984;88(2):182-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).