АНАТОМО-ХІРУРГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕМЕНТІВ ВОРІТ ПЕЧІНКИ
Ключові слова:
міхурова протока; міхурова артерія; права печінкова артерія; топографіяАнотація
Методами ін'єкції та корозії вивчені анатомічні варіанти міхурової протоки та артерій жовчного міхура. Якщо міхурова протока коротка, то шийка жовчного міхура і присінково-міхурове сполучення розташовані ближче до правої печінкової артерії. У більшості випадків міхурова артерія починається від правої печінкової артерії і частіше ділиться на дві гілки.
Посилання
Smakov G. Nestandartnoe raspolozhenie vnepechenochnykh zhelchevyvodyashchikh protokov [Non-standard location of extrahepatic bile ducts]. Vrach. 1997;4:18-9. (in Russian).
Schol FP, Go PM, Gouma DI. Risc factors for bile duct injury in laparoscopie chole cystectomy: analyzis of 49 cases. Br. J. Surg. 1994;81(12):1786-8.
Krakovskiy AI. O nekotorykh voprosakh biliarnoy khirurgii [About some issues of biliary surgery]. Vestnik khirurgii. 1990;144(3):57-8. (in Russian).
Tsay GE. Khirurgicheskaya anatomiya krovenosnykh sosudov i pechenochnykh protokov v oblasti vorot pecheni [Surgical anatomy of blood vessels and hepatic ducts in the area of the liver gate]. Klinicheskaya khirurgiya. 1982;9:16-7. (in Russian).
Duca S. Colecistecomia laparoscopica. Bucuresti; 2000. 484 p.
Puia I, Duca S, Iancu C. Ghidras Colecistectomia laparoscopica si leziunile arborului bilear revista. Curierul Medical. 2007;1:10-2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).