ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ МОРФОЛОГІЇ ВИСХІДНОЇ ЧАСТИНИ АОРТИ
Ключові слова:
висхідна частина аорти; аневризмаАнотація
Описані деякі анатомичні варіанти окремих ділянок аорти. Припускається, що при коронарній недостатності створюються умови для розвитку аневризми в циркулярній зоні висхідної частини аорти.
Посилання
Fruntas N. Biomorfoza aortei umane. Autoreferat, teza doctor in medicina. Chisinau; 1993. 18 p.
Morrison JJ, Codispoti M, Campanella C. Surgically relevant structure on the ascending aorta. Clin Anat. 2003;16(3):253-5.
Ailawadi G, Eliason JL, Upchurch GR. Current concepts in the pathogenesis of abdominal aortic aneurysm. J. Vasc. Surg. 2003;38(3):584-8.
Hammond EC, Garfinkel L. Coronary heart disease, stroke and aortic aneurysm. Am. J. Public Health. Arch Environ Health. 1969;19(2):167-82.
Strachan DP. Predictors of death from aortic aneurysm among middle-aged men: the Whitehall study. Brit. J. of Surgery. 1991;78(4):401-4.
Mukamal KJ. Risk factors for aortic aneurysm (Letter). Am. J. Epidemiology. 2001;12:752.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).