ТОПОГРАФІЧНА АНАТОМІЯ ТОНКОКИШКОВИХ ГІЛОК ВЕРХНЬОЇ БРИЖОВОЇ АРТЕРІЇ
Ключові слова:
верхня брижова артерія; тонкокишкові гілки; судинні анастомозиАнотація
На 100 анатомічних препаратах досліджені тонкокишкові артерії та їх параметри. Найбільшими (3-5 мм) є перші 5 тонкокишкових артерій. Установлено лійкоподібну будову устя тонкокишкових артерій, що поліпшує умови гемодинаміки. Великі тонкокишкові артерії, а також їх магістральний тип галуження з великою бічною гілкою можуть бути використані для пересадки судини з метою реваскуляризації тонкокишкових трансплантатів.
Посилання
Akhtemiychuk YuT, Pronyaev DV. Arkhitektonika podvzdoshno-obodochnoy arterii v rannem periode ontogeneza cheloveka [Architectonics of the ileo-colonic artery in the early period of human ontogenesis]. Morphological Newsletter. 2007;1-2:10-2. (in Russian).
Akhtemiichuk YuT, Proniaiev DV. Arkhitektonika klubovo-obodovo-kyshkovoi arterii v perynatal'nomu periodi ontohenezu [Architectonics of the iliac and colonic artery in the perinatal period of ontogeny]. Reports of Morphology. 2007;13(2):285-8. (in Ukrainian).
Rylyuk AF, Nesteruk LN, Kholodnyy AK. Topograficheskaya anatomiya verkhney bryzheechnoy arterii [Topographic anatomy of the superior mesenteric artery]. Clinical Anatomy and Operative Surgery. 2009;8(2):67-70. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).