ГІСТОХІМІЧНІ ЗМІНИ СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ШЛУНКА І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ
Ключові слова:
морфологічні зміни; апоптоз; хронічне обструктивне захворювання легень; виразкова хворобаАнотація
Наведені дані морфологічного дослідження біоптатів слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки при їх ерозивно-виразкових ураженнях у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Встановлено, що найбільш виражені зміни спостерігаються у хворих на Helicobacter pylori – асоційовану виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, поєднану з хронічним обструктивним захворюванням легень.
Посилання
Khristich TN. O patogeneze sochetannykh zabolevaniy organov pishchevareniya i bronkholegochnoy sistemy [On the pathogenesis of combined diseases of the digestive system and bronchopulmonary system]. Ukrains'kyi medychnyi al'manakh. 2006;9(2);223-6. (in Russian).
Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease. WHO; 2003.
Martynov AI, Avetyak NG, Akatova EV, Gorokhovskaya GN, Ronovskaya GA. Endotelial'naya disfunktsiya i metody ee opredeleniya [Endothelial dysfunction and methods for its determination]. Rossiyskiy kardiologicheskiy zhuмаrnal. 2005;4:94-8. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).