РАННІ СТАДІЇ РОЗВИТКУ ПОЗАПЕЧІНКОВИХ ЖОВЧНИХ ПРОТОК
Ключові слова:
позапечінкові жовчні протоки; розвиток; людинаАнотація
В результаті дослідження 12 серійних гістологічних зрізів препаратів зародків 4,0-13,0 мм тім'яно-п'яткової довжини вивчені джерела закладки, критичні періоди розвитку та динаміка просторово-часових перетворень позапечінкових жовчних проток. Встановлено, що позапечінкові та внутрішньопечінкові жовчні протоки з моменту їх закладки
розрізнені, але наприкінці зародкового періоду простежується тенденція до їх сполучення.
Посилання
Akhtemiichuk YuT. Orhanohenez zaocherevynnoho prostoru [Organogenesis of the retroperitoneal space]. Chernivtsi: Prut; 1997. 148 p. (in Ukrainian).
Kolesnikov LL. Sfinkterologiya [Sphincterology]. Moscow: GEOTAR-media; 2008. 152 p. (in Russian).
Roskams T, Desmet V. Embryology of Extra- and Intrahepatic Bile Ducts, the Ductal Plate. Anat. Rec. 2008;291:628-35.
Strazzabosco M, Fabris L. Functional Anatomy of Normal Bile Ducts. Anat. Rec. 2008;291(6):653-60.
Adkins RBJr, Chapman WC, Reddy VS. Embryology, anatomy, and surgical applications of the extrahepatic biliary system. Surg. Clin. N. Am. 2000;80(1):363-79.
Karaliotas CCh, Broelsch CE, Habib NA. Liver and biliary tract surgery: embryological anatomy to 3D-imaging and transplant innovations. Wien: Springer-Verlag; 2006. 640 p.
Skandalakis JE, Skandalakis LJ, Skandalakis PN, Mirilas P. Hepatic surgical anatomy. Surg. Clin. N. Am. 2004;84(2):413-35.
Matsumoto А, Hashimoto K, Yoshioka T, Otani H. Occlusion and subsequent recanalization in early duodenal development of human embryos: integrated organogenesis and histogenesis through a possible epithelial-mesenchymal interaction. Anat. Embryol. (Berl). 2002;205(1):53-65.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).