ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ АНОМАЛІЙ ФІКСАЦІЇ ОБОДОВОЇ КИШКИ У ДІТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.19.4.2020.48Ключові слова:
Хвороба Пайра; синдром Хілаідіті; хірургічне лікування; дітиАнотація
Під хворобою Пайра розуміють вроджену аномалію, яка виникає в період ембріогенезу внаслідок фіксації селезінкового кута товстої кишки короткою і високо розташованою лівою поперечно-ободово-діафрагмовою зв’язкою, створюючи різкий перегин та формуючи “ко-лодвостволку”. У цьому випадку утруднюєть-ся пасаж калу по поперечній ободовій кишці, виникає і її провисання до малого таза. Харак-терними для даної патології є нападоподібні болі (посилюються при фізичному навантаженні та після прийому їжі) та тривалі запори, які з часом прогресують. Під синдромом Хілаідіті розуміють доволі рідкісну патологію, при якій спостерігається інтер-позиція печінкового кута товстої кишки між печінкою та діафрагмою. Існують постійна та переміжна локалізації. В роботі узагальнений досвід оцінки клінічних проявів та віддалених результатів лікування дітей з хронічним колостазом, що обумовлений аномаліями фіксації ободової кишки. З хворобою Пайра було 58 дітей, з синдромом Хілаідіті – 3. Оперовано: 24 пацієнта з хворобою Пайра та 2 з синдромом Хілаідіті. Для оцінки ефективності проведених хірургічних втручань діти були розподілені на дві групи: І група – порівняльна та ІІ група –дослідна. В І групі (n=12 дітей) – проведений аналіз хірургічного лікування традиційними способами. В ІІ групі (n=14 дітей) − проведений аналіз хірургічного лікування запропонованими спосо-
бами. Хірургічне лікування хвороби Пайра у дітей традиційними методами супроводжується рецидивом хронічних запорів в 45,45%, больового синдрому в 50%, метеоризму в 33,33% та недостатності ілеоцекального замикального апарата в 100% дітей. Незадовільні наслідки хірургічного лікування синдрому Хілаідіті спостерігалися в дитини порівняльної групи. Відновлення клінічних проявів в меншому ступені, ніж до операції відмічено в 1 дитини дослідної групи. Для лікування хвороби Пайра пропонується операція: пересічення лівої діафрагмово-ободовокишкової зв’язки, резекція поперечної ободової кишки та колофіксація лівого вигину ободової кишки. Для лікування синдрому Хілаідіті (у
випадку доліхоасцендоколон) пропонується операція: гепатопексія, резекція правого вигину ободової кишки з асцендо-трансверзоанастомозом “кінець у кінець”, колофіксація правого вигину ободової кишки. Доводиться їх доцільність.
Посилання
Ambartsumyan L, Smith C, Kapur RP. Diagnosis of Hirschsprung Disease. Pediatr Dev Pathol. 2020 Jan-Feb;23(1):8-22. doi: 10.1177/1093526619892351.
Yang DM, Kim HC, Kim SW, Won KY. Groin abnormalities: ultrasonographic and clinical findings. Ultrasonography. 2020 Apr;39(2):166-177. doi: 10.14366/usg.19041.
Emanuwa O, Ayantunde A, Davies T. Midgut malrotation first presenting as acute bowel obstruction in adulthood: a case report and literature review. World Journal of Emergency Surgery. 2011;6:22-6.
Robert D. Glatter, Robert S. April, Paul Miskovitz, L. Daniel Neistadt Severe recurrent abdominal pain: an anatomical variant of Chilaiditi's syndrome. Medscape General Medicine. 2007;9(2):67.
Kapur RP, Smith C, Ambartsumyan L. Postoperative Pullthrough Obstruction in Hirschsprung Disease: Etiologies and Diagnosis. Pediatr Dev Pathol. 2020 Jan-Feb;23(1):40-59. doi: 10.1177/1093526619890735.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).