СТАТЕВИЙ ДИМОРФІ3М НЕЙРОНО-ГЛІАЛЬНО-КАПІЛЯРНИХ ВЗАЄМОВІДНОШЕНЬ ПЕРЕДЦЕНТРАЛЬНОЇ ЗВИВИНИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
Ключові слова:
головний мозок; передцентральна звивина; статеві відмінностіАнотація
Наведена кількісна характеристика нейронів, гліальних клітин та капілярів у третьому та п'ятому шарах кори головного мозку передцентральної звивини. Виявлено, що у чоловіків кількість клітин та капілярів незначно більша, ніж у жінок.
Посилання
Maslovskiy SYu, Naumova EA, Maliy AD, Shevtsov AA. Individual'naya anatomicheskaya izmenchivost' limbicheskoy oblasti golovnogo mozga cheloveka na etapakh ontogenez [Individual anatomical variability of the limbic region of the human brain at the stages of ontogenesis]. In: Perinatal'naya patologiya i chastnye voprosy patologicheskoy anatomii. Kharkov; 1993. p. 73-7. (in Russian).
Allen LS, Gorski RA. Sexual dimorphism of the anterior commissure and massa intermedia of the human brain. J. Comp. Neurol. 1991;312(1):97-104.
Ide A, Rodziguez E, Zeidel E, Aboitiz F. Bifurcation patterns in the human Sylvian fissure: hemispheric and sex differences. Cerebral Cortex. 1996;6:717-25.
Steinmetz H, Staiger J, Schlaug G, Huang V, Jancke L. Corpus callosum and brain volume in women and men. Cognitive Neuroscience and Neurophsychology. Neuro Report. 1995;6:1002-4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).