ВПЛИВ ГРАВІТАЦІЙНИХ ПЕРЕВАНТАЖЕНЬ НА УЛЬТРАСТРУКТУРУ МІНЕ- РАЛЬНОГО КОМПОНЕНТА КІСТОК В ЕКСПЕРИМЕНТІ
Ключові слова:
гіпергравітація; кістковий мінерал; щури; вікАнотація
В експерименті на самцях щурів трьох вікових груп вперше досліджена будова кісткового мінералу в умовах щоденної дії гравітаційних перевантажень (9g, 10 хв; 10 і 30 днів). Встановлена наявність порушення ступеня симетрії елементарних комірок гідроксиапатиту, розміру кристалів та їх упорядкованості після 10 днів. На 30-й день у 6- та 12-місячних щурів спостерігаються явища компенсації.
Посилання
Moroz HO, Kutia SA. Dynamika masy schuriv riznoho viku pid vplyvom poperechno-napravlenykh hravitatsiinykh perevantazhen' [Dynamics of mass of rats of different ages under the influence of transversely directed gravitational overloads]. Tavricheskiy mediko-biologicheskiy vestnik. 2008; 11(3 Pt. 1):168-74. (in Ukrainian).
Luzin VI, Golovchenko VV, Garbuz KP. Ul'trastrukturnoe issledovanie biorezorbtsii keramicheskogo gidroksilapatita pri zapolnenii kostnykh defektov [Ultrastructural study of the bioresorption of ceramic hydroxylapatite when filling bone defects]. Morphology. 2002; 121(2-3):94-5. (in Russian).
Luzin VI, Golovchenko VV, Berezhnoy EP. Combined use of hydroxyapatite ceramics and demineralized bone matrix for substitutionof bone defects (an experimental study). Calcified TissueInternational. 2002;70:3.
Podrushnyak EP. Osteoporoz - problema veka [Osteoporosis - a problem of the century]. Simferopol: Odissey; 1997. 216 р. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).