Cтруктурно-функціональні зміни в яєчку чоловіків зрілого віку, що перенесли епідидимоорхіт
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.19.1.2020.7Анотація
Дослідження структурно-функціональних змін у яєчку за умов епідидимоорхіту є важливими для урології і андрології, оскільки зміни в кровоносних судинах, паренхімі яєчка та еякуляті негативно позначаються на репродуктивній функції, призводячи до розвитку неплідності. Більшість клініцистів розглядають епідидимоорхіт не як окреме захворювання, а як частину інфекційно-запального процесу всієї репродуктивної системи. Більшість випадків епідидимоорхіту у чоловіків 36-45 років зумовлена інфекцією, що передається статевим шляхом, зокрема Neisseria gonorrhea, Chlamydia trachomatis, через сім’явиносну протоку. Неспецифічний епідидимоорхіт у чоловіків віком 36-60 років найчастіше (у 80 %) спричиняється ентеробактеріями і, насамперед, Escherichia coli. Методами ангіографії, мікроскопії біоптатів яєчка, лабораторної діагностики еякуляту, електронної мікроскопії та статистики виявили, що у чоловіків, які перенесли епідидимоорхіт, розвивається атрофія яєчка зі зменшенням його об’єму на 25 %, на 23 % діаметра звивистих сім’яних трубочок, у 32 % з них клітини сперматогенного епітелію не визначаються, у 45 % трубочок наявні тяжкі розлади сперматогенезу. Загальна кількість сперматогоній зменшується на 45 %, сперматоцитів і сперматид – на 64 %. В інтерстиції виражена лімфоцитарна інфільтрація, розростання сполучнотканинних елементів. Об’єм ядер інтерстеційних ендокриноцитів зменшується на 31 %. У міоїдних клітинах, підтримувальних епітеліоцитах, інтерстеційних ендокриноцитах, ендотеліоцитах гемокапілярів – гомогенізація крист мітохондрій, деформація структур комплексу Гольджі і ендоплазматичної сітки деформовані. Концентрація сперматозоїдів в еякуляті знижується на 80 %, у 3 раза збільшується кількість патологічних форм сперматозоїдів, знижується їхня рухливість.Посилання
Baibakow VM. Treatment of acute orchiepididimitis inchilolren. Europen Applied Sciences. 2013;(7):59- 61. [in Ukrainian].
Baibakow VM. Correction of morphological and functional chanqes in drainaqe systems in hydrocele testis ba improvinq the surqical. Europen Applied Sciences. 2013;1:41-9. [in Ukrainian].
Schill WB. Comhaire FN. Harqreave TB. Andrology for the clinicion. 2006. 800 р. [in Ukrainian].
Schnith LB., Walcer WH. The requlation spermatogenesis bu androgens.Semin Cell.Dev. Biol. 2014;30:2- 13. [in Ukrainian].
Deniar A, Turker P, Onol FF. Tarcan T. Effect of experimentally induced coli epididymoorchitis and ciprofloxacin treatment of ret spermatogenesis. int. Urol. 2007;14(3):268-72.
Braekeler D, Nquyen MN, Morel F. Geneticaspects of monomorphic teratozoospermia: a review. Assist. Reprod. Genet. 2015; 32(4):615-23.
BraqinaYeY Bocharova YeM. Kolichestvennjye elekronno – mikroskopicheskoye issledovanye spermatozoidov pri diagnostike muzhskogo besplodiya. Andrologiya і genitalnaya khiurgiya. 2014;(1):54-62. [in Russian].
Bazalytska SV. Osoblivosti ekspresivi hematoteatikulyarnoho baryeru pry risnykh formakh cholovichoyi neplidnosti. Svit medytsny ta biolohini. 2015;2(49):80-3. [in Ukrainian].
Bazalytska SV Cholovicha nepolnist v Ukrayni: osoblivosti patp – I morfohenezu – Monohrafiya. Kyyv: TOV “Chetverta khiylya”.2016;262 s. [in Ukrainian].
Boyko MІ, Chornokulskyiі IS. Geboratorne doslidzhennua v prohnozi uspishnoti tsykliv DRT pry cholovichhiy neplidnosti. Urologia. 2013;2(65):52-3. [in Ukrainian]
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).