СУЧАСНІ УЯВЛЕННЯ ПРО ВАРІАНТНУ АНАТОМІЮ ПАХВИННОГО КАНАЛУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/213754Ключові слова:
пахвинний канал, артеріальні анастомози, анатоміяАнотація
На 24 чоловічих трупах вивчена варіантна анатомія пахвинного каналу, яка має значення при виконанні операційних доступів з приводу пахвинних гриж. Установлено, що в низці випадків волокна нижнього краю внутрішнього косого м'яза живота беруть участь у формуванні передньої стінки пахвинного каналу, а яєчкова артерія віддає численні колатералі.Посилання
Orokhovskiy VI . Osnovye gryzhesecheniya [Basic hernia repair]. Hanover-Donetsk; 2000. 236 р. (in Russian).
Kunitskiy YuL,Tantsyura VP, Mezhakov SV. Ushchemlennye gryzhi [Injured hernias]. Donetsk; 2002. 144 р. (in Russian).
Prives MG, Lysenkov NK, Bushkovich VI. Anatomiya cheloveka [Human anatomy]. St. Petersburg: Gippokrat; 2003. 683 р. (in Russian).
Sinel'nikov RD, Sinel'nikov YaR. Atlas anatomii cheloveka [Atlas of Human Anatomy]. Moscow: Meditsina; 1996. Vol. 2. 263 р. (in Russian).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).