НАСЛІДКИ ТРАВМИ ЯЄЧКА З РОЗРИВОМ БІЛКОВОЇ ОБОЛОНКИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/213750Ключові слова:
яєчко, розрив білкової оболонки, морфологічні зміниАнотація
В експерименті на лабораторних щурах гістологічними та морфометричними методами вивчено стан мікроциркуляторного русла та паренхіми яєчка в різні терміни після нанесення дозованої механічної травми з розривом білкової оболонки. Показано, що на 7-му добу експерименту наростають явища резорбції паренхіми травмованого яєчка, на 30-ту і 90-ту добу яєчко атрофується.Посилання
Hrytsuliak BV, Hrytsuliak VB, Ivasiuk II. Travmovane yaiechko [Injured testicle]. Ivano-Frankivsk: PrNU im. V. Stefanyka; 2006. 116 р. (in Ukrainian).
Gorbatyuk OM. Kliniko-eksperimental'naya otsenka sostoyaniya travmirovannogo yaichka [Clinical and experimental assessment of the condition of the injured testicle]. Ukrains'kyi medychnyi chasopys. 2000;3:118-20. (in Russian).
Davladyan AA, Cherkasov YuV. Travmy organov mochepolovoy sistemy [Genitourinary injuries]. Urologiya. 2003;4:52-7. (in Russian).
Horbatiuk DM, Osadchuk OM, Horbatiuk OM. Osoblyvosti morfofunktsional'noho stanu yaiechka v umovakh khirurhichnoho modeliuvannia yoho travmatychnykh urazhen' ta yikh korektsii [Features of the morphofunctional state of the testicle in the conditions of surgical modeling of its traumatic lesions and their correction]. Urology. 2003;4 52-7. (in Ukrainian).
Papatsoris AJ, Mpadra FA, Karamonsis MV. Posttravmatic testicular torsion. Ulus travma Derq. 2003;9(1):70-1.
Ivasiuk II. Strukturni zminy v simianykakh v umovakh eksperymentalnoi biopsii [Structural changes in the testes in experimental biopsy conditions]. Galician Medical Journal. 2004;11(4):19-21. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).