УЧАСТЬ ЗІРЧАСТОГО ВУЗЛА В ІННЕРВАЦІЇ СУДИННИХ СПЛЕТЕНЬ ШЛУНОЧКІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/195872Ключові слова:
судинні сплетення, зірчастий вузол, нервові волокна, шлуночки головного мозкуАнотація
Видалення зірчастого вузла призводить до переродження невеликої кількості тоненьких нервових волокон у стінці судин судинних сплетень. У судинних сплетеннях бічних шлуночків неоперованої сторони у складі нервових сплетень судин спостерігається менша кількість перероджених нервових волокон, ніж на оперованій стороні.Посилання
Kupriyanov VV, Zhitsa VT. Nervnyy apparat krovenosnykh sosudov golovnogo mozga [Nerve apparatus of the blood vessels of the brain]. Kishinev: Shtiintsa; 1975. 247 p. (in Russian).
Toda N, Ayajiki K, Okamura T. Inhibition of nitroxidergic nerve function by neurogenic acetylcholine in monkey cerebral arteries. J. of Physiol. 1997;498(2):453-61.
Ifrim M, Andries V, Bratu D. Anatomia omului. Chisinau: F.E.-P.: Tipografia Centrala; 2004. 620 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).