ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СОПОСОБІВ ВИМІРЮВАННЯ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕВНОГО ТИСКУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/195219Ключові слова:
способи вимірювання внутрішньочеревного тискуАнотація
У статті наведені способи вимірювання внутрішньочеревного тиску у хворих на гостру хірургічну патологію. До прямих відносяться ті, які дають змогу проводити вимірювання безпосередньо в черевній порожнині. У клінічній практиці широко використовують непрямі способи вимірювання – через порожнину матки, шлунка, сечового міхура. Наведені переваги та недоліки цих способів, а також нові методи вимірювання внутрішньочеревного тиску.Посилання
Sanchez NC, Tenofsky PL, Dont JM. What is normal intra-abdominal pressure? Am. Surg. 200167(3):243-8.
Ivaschuk OI, Bodiaka VIu. Rol' syndromu abdominal'noho kompartmenta v khirurhii [The role of abdominal compartment syndrome in surgery]. Bukovinian Medical Herald. 2009;13(1):117-22. (in Ukrainian).
Gel'fand BR, Protsenko DN, Podachin PV. Sindrom intraabdominal'noy gipertenzii [Intraabdominal hypertension syndrome]. Novosibirsk: Sibirskiy uspekh, Partnery Sibiri; 2008. 32 p. (in Russian).
Shano VP, Gladkaya SV, Strukova IV. Profilaktika abdominal'nogo kompartment-sindroma v neotlozhnoy khirurgii [Prevention of abdominal compartment syndrome in emergency surgery]. Ukrainian Journal of Surgery. 2009;2:146-9. (in Russian).
Wilhelm S, Schuster M, Standl T. Abdominelles Ñompartment Syndrom. Operative Intensivmedizin. 2005;1:69-81.
Gain YuM, Alekseev SA, Bogdan VG. Sindrom abdominal'noy kompressii v khirurgii [Surgical Abdominal Compression Syndrome]. Belorusskiy meditsinskiy zhurnal. 2004;3:14-7. (in Russian).
Cheatham ML. Intra-abdominal hypertension and abdominal compartment syndrome. New Horiz. 2004;7:96-115.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).