ДОСВІД ПЕРШОЇ УСПІШНОЇ ОПЕРАЦІЇ НОРВУД-I ПРИ СИНДРОМІ ГІПОПЛАЗІЇ ЛІВИХ ВІДДІЛІВ СЕРЦЯ
DOI:
https://doi.org/10.24061/195172Ключові слова:
природжена вада серця, синдром гіпоплазії лівих відділів серця, операція Норвуд-ІАнотація
Описаний перший успішний досвід хірургічного лікування синдрому гіпоплазії лівих відділів серця. В Україні щорічно народжується близько 200 немовлят з даною патологією. Без спеціалізованої кардіохірургічної допомоги практично 100% дітей з даною вадою гинуть протягом перших тижнів життя. Перший і найскладніший етап хірургічного лікування – операція Норвуда в модифікації Сано проведена новонародженій дитині в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова.Посилання
Norwood WI, Lang P, Castaneda AR, Campbell DN. Experience with operations for hypoplastic left heart syndrome. J. of Thor. Cardiovasc. Surg. 1981;82(4):511-9.
Norwood WI, Lang P, Hansen DD. Physiologic repair of aortic atresia-hypoplastic left heart syndrome. New Engl. J. of Med. 1983;308(1):23-6.
Hickey PR. Neurologic sequelae associated with deep hypothermic circulatory arrest. Ann. of the Thor. Surg. 1998;65(6(Suppl)):65-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).