ОБТУРАЦІЙНА ЖОВТЯНИЦЯ ПРИ ХОЛЕДОХОЛІТІАЗІ ЯК ГОСТРИЙ НЕВІДКЛАДНИЙ СТАН ГЕПАТОПАНКРЕАТОБІЛІАРНОЇ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.16.3.2017.78Ключові слова:
обтураційна жовтяниця, морфологічні зміни печінки, терміни хірургічного втручанняАнотація
Проведений аналіз результатів хірургічного лікування 184 хворих на холелітіаз , ускладнений обтураційною жовтяницею. Вивчено характер морфологічних змін печінки з урахуванням тривалості жовтяниці. Аналіз морфологічних змін печінки показав, що у хворих із тривалістю жовтяниці 15-30 діб порівняно з жовтяницею тривалістю до 7 діб спостережено достовірне збільшення відносного об’єму сполучної тканини до 11,4±1,39%, p<0,05 та стромально-паренхіматозного індексу до 0,50±0,012, p<0.05 за рахунок достовірного зниження об’єму гепатоцитів до 59,55±2,15%, p<0,05.Посилання
Nychytailo ME, Hrubnyk VV, Kovalchuk AL. Minimalno invazivnaia khirurgiia patologii zhelchnykh protokov [Minimally invasive surgery of bile duct pathology]. Kyiv: Zdorovia; 2005. 424 p. (in Russian).
Mergner K, Gerke H. Natural History and Pathogenesis of Gallstones. Diseases of Gallblader and Bile Ducts: diagnosis and treatment. Blackwell science. 2001;346:169-76.
Takada T, Strasberg SM, Solomkin JS, Pitt HA, Gomi H, Yoshida M, et al. TG13: Updated Tokyo Guidelines for the management of acute cholangitis and cholecystitis. J Hepatobiliary Pancreat Sci. 2013;20(1):1-7.
Sipliviy VА, Yevtushenko DV, Naumova ОV, Аndreyeshchev SА, Yevtushenko АV. Morfologicheskie izmeneniia pecheni pri obturatcionnoi zheltukhe, obuslovlennoi kholedokholitiazom, v zavisimosti ot ee dlitelnosti [Morphological changes of the liver in obturation jaundice, caused by choledocholithiasis, depending on its duration]. Klinicheskaia khirurgiia. 2016;2:20-3. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).