МОРФОГЕНЕЗ ПЕЧІНКИ ТА СУМІЖНИХ ІЗ НЕЮ СТРУКТУР У ПЕРЕДПЛОДІВ ЛЮДИНИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.16.1.2017.4Ключові слова:
печінка, передплоди людини, печінково-дванадцятипалокишкова зв’язкаАнотація
. За допомогою комплексу морфологічних методів дослідження вивчено розвиток печінки та суміжних з нею структур у передплодовому періоді онтогенезу людини. Упродовж передплодового періоду спостерігається значне збільшення розмірів печінки. Встановлено, що в цей час вона є найбільшим органом черевної порожнини і займає її верхній та середній поверхи. Вивчено формування основних структур на нутрощевій поверхні органа, де вже чітко визначаються права та ліва сагітальні борозни. У передньому відділі правої сагітальної борозни розміщений жовчний міхур; у передньому відділі лівої сагітальної борозни проходить пупкова вена. Описано будову печінково-дванадцятипалокишкової зв’язки та топографоанатомічні взаємовідношення елементів, що проходять всередині даної структури. Вищезазначена зв’язка за товщиною значно перевищує печінково-шлункову зв’язку. Це пов’язано з тим, що між її шарами розміщені елементи як вентрального (загальна жовчна протока), так і дорсального (ворітна вена печінки та печінкова артерія) мезогастрія. Привертає увагу те, що товщина печінково-дванадцятипалокишкової зв’язки неоднакова в різних її частинах, вона поступово зменшується в напрямку від воріт печінки до верхньої частини дванадцятипалої кишки та головки підшлункової залози.Посилання
Slabkyi HO, Zhylka NYa. Orhanizatsiia suchasnoi perynatolohii v Ukraini ta yii perspektyvy [Organization of modern perinatology in Ukraine and its perspectives]. Perinatologiya i Pediatriya. 2007;4(32):8-13 (in Ukrainian).
Zhylka NYa. Stratehiia orhanizatsii perynatalnoi dopomohy v Ukraini [The strategy of the organization of perinatal care in Ukraine]. Meditsinskaya tekhnika. 2008;1:26-28 (in Ukrainian).
Kulakov VI, Bakharev VA, Fanchenko ND. Sovremennye vozmozhnosti i perspektivy vnutriutrobnogo obsledovaniya ploda [Modern possibilities and prospects of intrauterine fetal examination]. Medical Journal of the Russian Federation. 2002;5:3-6 (in Russian).
Minkov IP. Monitoring vrozhdennykh porokov razvitiya, ikh prenatal'naya diagnostika, rol' v patologii u detey i pu-ti profilaktiki [Monitoring of congenital malformations, its prenatal diagnosis, role in children's pathology and the ways of prevention]. Perinatologiya i Pediatriya. 2000;1:8-13 (in Russian).
Aubrey Milunsky MB, Milunsky MJ. Genetic disorders and the fetus, diagnosis, prevention and treatment. Sixth. Edition. 2009. p. 1120-1128.
Akhtemiichuk YuT. Perynatalna anatomiia yak napriam naukovykh doslidzhen [Perinatal anatomy as a direction of scientific research]. In: Anatomical and Surgical Aspects of Pediatric Gastroenterology. Proceedings of the 2nd Scientific Symposium. Chernivtsi; 2010. 5-7 p. (in Ukrainian).
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Клінічна анатомія та оперативна хірургіяВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).