ПОЗАОРГАННІ ПУХЛИНИ ШИЇ ЯК РЕЗУЛЬТАТ МАЛІГНІЗАЦІЇ БІЧНОЇ КІСТИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.15.2.2016.58Ключові слова:
бічна кіста, біопсія, малігнізаціяАнотація
Бічні кісти з’являються внаслідок порушення ембріогенезу первинної глотки, ІІ і ІІІ зябрових кишень, можуть виникати в будь-якому віці, частіше у дітей та юнаків. Клінічні випадки підтверджують тактику, що бічні кісти необхідно видаляти, оскільки із них може розвинутися бранхіогенний рак. Хворих шкільного віку і дорослих пацієнтів слід оперувати відразу після виявлення захворювання, у маленьких дітей краще видаляти кісту по досягненню 3-річного віку.Посилання
Dergachev AI, Ilin AA. Ekhografiya v diagnostike i lechenii brankhialnykh kist shei [Echography in the diagnosis and treatment of thoracic cysts of the neck]. Sonoace-international. 2001;9:12-17 (in Russian).
Manakova LN, Blotskiy AA, Yelanskaya YeS. Bokovaya kista shei [Lateral cyst of neck]. Vestnik otorinolaringologii. 2006;1:65-66 (in Russian).
Cherenko MP. Diagnostika i khirurgicheskoe lechenie bokovoy kisty i svishcha shei [Diagnosis and surgical treatment of the lateral cyst and fistula of the neck]. Klinichna khirurhiya. 1993;2:3-6 (in Russian).
Ahuja AT, King AT, Metreweli C. Second branchial cleft cysts: variability of sonographic appearances in adult cases. Am. J. Neuroradiol. 2000;21(2):315-319.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).