ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ПІДБОРІДНОГО НЕРВА ТА ВАРІАНТНА АНАТОМІЯ ПІДБОРІДНОГО ОТВОРУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.15.2.2016.44Ключові слова:
підборідний нерв, підборідний отвір, нижня щелепа, краніометріяАнотація
Комплексне вивчення особливостей будови підборідного отвору (ПО) та підборідного нерва, визначення розмірів та розташування ПО на нижній щелепі залежно від статі та форми черепа може покращити діагностику, планування та виконання хірургічних втручань у стоматологічній практиці. ПО має різну величину, форму й розташування: як до основи середньої лінії, так і до основи щелепи, виражено корелює зі статтю та типом черепа. Розташування підборідного нерва є варіабельним та асиметричним стосовно нижньої щелепи – від одного потужного стовбура без відгалужень, до серії дрібних гілочок, що розгалужуються в ділянці ПО.Посилання
Smirnov VG, Yanushevich OO, Mitronin AV. Klinicheskaya anatomiya chelyustey [Clinical anatomy of jaws]. Moscow: BINOM, 2014; 232 (in Russian).
Vasilev YuL. Osobennosti innervatsii podborodochnoy oblasti nizhney chelyusti [Features of the innervation of the chin area of the mandible]. In: Mezhdunarodnyy zhurnal prikladnykh i fundamentalnykh issledovaniy. 2010; 9:82-84 (in Russian).
Greenstein G, Tarnow D. The mental foramen and nerve: clinical and anatomical factors related to dental implant placement: a literature review. J. Periodontol. 2006; 77(12):1933-1943.
Hu KS, Yun HS, Hur MS. Branching patterns and intraosseous course of the mental nerve. J. Oral Maxillofac. Surg. 2007; 1:1222-1224.
Alsaad K, Lee TC, McCartan B. An anatomical study of the cutaneous branches of the mental nerves. Int. J. Oral Maxillofac. Surg. 2003; 32(3):325-333.
Hielscher W, Arnold H. Foundations of Dental Technology: Anatomy and Physiology. Quintessence Publishing Co Inc., 2014; p. 401.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).