ЛІКУВАННЯ ГНІЙНО-НЕКРОТИЧНИХ УРАЖЕНЬ СТОПИ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ З ВИКОРИСТАННЯМ РЕҐІОНАРНОЇ ПРОЛОНГОВАНОЇ ОЗОНОТЕРАПІЇ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.15.2.2016.30Ключові слова:
цукровий діабет, озонотерапія, синдром стопи діабетика, апоптозАнотація
Внутрішньоартеріальне введення озонвмісного фізіологічного розчину у хворих на ішемічногангренозну форму синдрому стопи діабетика, виконане за методикою Сельдінгера, сприяє зниженню рівня глікемії та потенціює позитивний лікувальний ефект комплексного лікування зазначеної категорії пацієнтів. Стимуляція функціональної активності макрофагів під впливом озону, а також наявність деструктивних змін у таких клітинах без некротизуючих ушкоджень може бути пояснена включенням механізму апоптозу як позитивного фактора в регуляції місцевого гомеостазу на завершенні запальної (ексудативної) фази ранового процесу.Посилання
Shlapak IP, Halushko OA. Diabetes: a view from the position of anesthesiologist, tutorial. Kiev.: Knyha-plius, 2010; 160 (in Ukrainian).
Lipin AN. Neinvazivnye sposoby otsenki narusheniy perifericheskogo krovoobrashcheniya u bolnykh s diabeticheskimi gangrenami [Noninvasive methods for assessing peripheral circulatory disturbances of patients with diabetic gangrene]. Stationary substitution technologies. Ambulatory surgery. 2012; 2: 16-19 (in Russian).
Shapoval SD. Surgical classification and algorithm for treatment of complications of diabetic foot syndrome: Guidelines. Kyiv: without publishing house, 2012; 19 (in Ukrainian).
Liapis MO, Herasymchuk PO. Diabetic foot syndrome. Ternopil: Ukrmedknyha, 2001; 276 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).