ЕФЕКТИВНІСТЬ ОПТИМІЗОВАНОЇ ЛІКУВАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ПРИВОДУ ПОЛІОРГАННОЇ ДИСФУНКЦІЇ У ХВОРИХ НА ПОШИРЕНІ ФОРМИ ПЕРИТОНІТУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.11.1.2012.17Ключові слова:
перитоніт, поліорганна дисфункція, оптимізована програма лікуванняАнотація
Проведена порівняльна оцінка традиційної та оптимізованої програми лікування хворих з поширеними формами перитоніту. Виявлена ефективність запропонованої програми лікування, яка виражається у швидшому усуненні проявів ендотоксикозу, зниженні показників летальності та післяопераційних ускладнень.Посилання
Husak IV. Vyznachennia chastoty ta holovni prychyny vynyknennia abdominal’noho sepsysu [Determination of frequency and main causes of abdominal sepsis]. Kharkivska khirurhichna shkola. 2004;4:59-62 (in Ukrainian).
Katsal VA. Optymizatsiia prohramy kompleksnoho perioperatsiinoho likuvannia khvorykh z poshyrenym hniinym perytonitom [Optimization of the program of complex perioperative treatment of patients with common purulent peritonitis]. Klinichna khirurhiia. 2007;10:18-21 (in Ukrainian).
Kostyrnoy AV, Khadzhiev OCh, Shestopalov DV, Bugaenko OA. Problemy lecheniya peritonita [Problems of treatment of peritonitis]. Klinichna khirurhiia. 2008;6:27-9 (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).