РЕЗУЛЬТАТИ МІКРОСКОПІЧНОГО ВИВЧЕННЯ БУДОВИ МОЗОЛИСТОГО ТІЛА ЛЮДИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ РУТИННИХ ГІСТОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ
DOI:
https://doi.org/10.24061/1727-0847.15.4.2016.102Ключові слова:
мозолисте тіло, гістологічні методи дослідження, епоксидна пластинаціяАнотація
У роботі показана межа, якою обмежуються можливості традиційних гістологічних методів при вивченні білої речовини центральної нервової системи на прикладі мозолистого тіла. Також у результаті дослідження отримана принципово нова інформація про будову мозолистого тіла на мікроскопічному рівні його організації завдяки використаним вперше методам пластинації мозкової тканини в епоксидній смолі з подальшим виготовленням тонких шліфів і серійних напівтонких зрізів.Посилання
Kostilenko YuP, Boyagina OD. Forma vnutrenney organizatsii mozolistogo tela muzhchin i zhenshchin v zrelom vozraste [Form of the male and female corpus callosum internal organization at the mature age]. ScienceRise. 2016;4(3):4-8 (in Russian).
Voyno-Yasenetskiy MV, Zhabotinskiy YuM. Istochniki oshibok pri morfologicheskikh isledovaniyakh [Sources of errors in morphological studies]. Leningrad: Meditsina; 1970. p. 167-175 (in Russian).
Boiagina O. Stroenie mozolistogo tela cheloveka v posmertnom sostoyanii sravnitelno s ego MRT-izobrazheniem [Structure of human corpus callosum in after-death state compared to intra-vitam mri images]. Georgian Medical News. 2016;5:87-92 (in Russian).
Nemechek S. Vvedenie v neyrobiologiyu [Introduction to neurobiology]. Prague: Avicenium; 1978. p. 396-399 (in Russian).
Putsillo MV, Vinokurov AG, Belov AI. Neyrokhirurgicheskaya anatomiya [Neurosurgical anatomy]. Moscow: Antidor; 2002;1:206 p. (in Russian).
Sinelnikov RD, Sinelnikov YaR, Sinelnikov AYa. Atlas anatomii cheloveka [Atlas of human anatomy]. 7th ed., revised. Moscow: Novaya volna; 2008;3:216 p. (in Russian).
Ego H, N’Da H, Viart L [et al.] Microsurgical anatomy of perforating branches of anterior communicating artery. Morphologie. 2015;99(324):6-13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Клінічна анатомія та оперативна хірургія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
ВІДКРИТИЙ ДОСТУП
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
б) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
в) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).